Kompas polskich hostingów i chmur

Kto trzyma polski internet na serwerach

113 spółek, 588 lat obrotowych, każda liczba z podpisanego sprawozdania złożonego w KRS. Próba, nie spis.

Kompletność danych: 99% (588 lat obrotowych, 4 brakujących, 4 można wgrać). Stan danych: 2026-10-22.

SpółkaPrzychody (mln zł)Wzrost r/rRealny CAGRWynik netto (mln zł)Marża nettoDane za
cyber_Folks S.A. (dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))141,4+16,5%+185,9%52,5+37,1%2025
nazwa.pl sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu)141,7+6,6%+3,2%78,6+55,5%2025
home.pl sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))181,4+4,6%+0,3%36,3+20,0%2025
Atman sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))294,6+3,8%+6,8%7,8+2,7%2025
Beyond.pl sp. z o.o.53,5-34,4%-4,9%9,9+18,5%2025
Equinix (Poland) sp. z o.o.266,4+9,7%+3,1%-9,1-3,4%2025
Equinix Hyperscale 2 (WA4) sp. z o.o.32,4––-46,0-141,9%2024
Exea sp. z o.o.23,5+10,1%+6,3%1,3+5,4%2025
Polcom sp. z o.o.73,6-0,7%-0,6%14,5+19,7%2025
Oktawave S.A. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))31,4+22,2%+7,4%3,4+10,8%2025
CloudFerro S.A. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))174,3+13,1%+30,7%7,7+4,4%2025
Operator Chmury Krajowej sp. z o.o.600,4+26,8%+33,2%7,4+1,2%2025
Asseco Cloud sp. z o.o. (dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))68,8+9,1%+8,7%11,1+16,2%2025
Comarch Infrastruktura S.A.13,2+21,8%+12,6%0,3+2,5%2025
LH.PL sp. z o.o.30,2+28,5%+27,8%14,0+46,4%2025
1911 Data Centre PL sp. z o.o.0,0––-0,3-7978,1%2025
1911 Data Centre PL 2 sp. z o.o.0,0––-0,0–2025
Ai Cloud Technologies sp. z o.o.0,0––-0,0-24,7%2025
Amazon Data Services Poland sp. z o.o.27,1+4,4%+1,1%2,7+10,1%2025
Apay Servers sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,2––0,0+17,5%2021
Artnet sp. z o.o.6,8-30,8%-7,3%-0,3-4,4%2025
Atende S.A. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie), spółka giełdowa (ESEF))272,2-11,4%+4,7%13,2+4,9%2025
AZ.pl sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))9,0-4,5%-9,6%4,0+44,2%2025
Cloud Elite sp. z o.o.0,5-6,5%-17,1%-0,1-27,3%2025
Cloud Hosting Solutions Group sp. z o.o.0,0-42,2%-31,8%-0,0-57,5%2025
Cloud4you sp. z o.o.3,6+29,1%+31,8%0,8+22,9%2025
Cloudigens sp. z o.o.0,0––0,0+56,4%2025
Cloudly sp. z o.o.0,2––0,0+16,9%2025
Cloudng sp. z o.o.1,0+174,6%+35,5%0,1+7,4%2021
Cloudware Polska sp. z o.o.312,3+53,6%-8,2%11,8+3,8%2025
Comarch Cloud S.A.22,3-17,5%+18,1%7,0+31,4%2025
Data Center Bełchatów sp. z o.o.0,0––-0,2–2025
DATA Center Ożarów sp. z o.o. (rok-obrotowy, wzrost z danych porównawczych sprawozdania)26,8+99,2%–-3,6-13,2%2019
Data Center Stanisławów sp. z o.o.––––––
Data Invest sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu)0,0––-0,1–2025
Data4 Poland sp. z o.o.3,5-70,2%-30,7%-12,6-356,3%2025
Data4 Services Poland sp. z o.o.28,0+25,7%+46,9%0,2+0,9%2025
Dediserv Dedicated Servers sp. z o.o. (wzrost z danych porównawczych sprawozdania)0,2-45,2%–-0,0-8,5%2018
Devil WEB sp. z o.o.0,1-47,0%–-0,0-8,2%2025
Dhosting.pl sp. z o.o.15,6+16,3%+14,6%1,0+6,4%2025
Dhosting.pl DEV sp. z o.o.0,1+200,0%–-0,0-22,9%2025
Domena.pl sp. z o.o.14,1+9,7%+3,9%3,5+24,8%2025
Domeny.tv Mserwis sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu)6,6–-1,4%0,4+5,7%2025
Ecenter S.A.0,3-61,4%-23,2%0,0+3,5%2024
Edgeconnex Warsaw sp. z o.o.4,2-35,1%-32,8%-8,8-208,6%2025
Edgeconnex Warsaw II sp. z o.o.34,1+54,7%+239,2%6,6+19,3%2023
Equinix Hyperscale 2 (WA4) Enterprises sp. z o.o.41,1––-1,3-3,1%2024
Equinix (Poland) Enterprises sp. z o.o.34,0+10,3%-13,7%-0,2-0,6%2025
Equinix (Poland) Services sp. z o.o.72,7+23,1%+26,4%1,1+1,5%2025
Geekcloud sp. z o.o.0,0––-0,0-2402,4%2023
Gigacloud sp. z o.o.5,1-7,5%+55,0%2,1+40,3%2025
Global Compute Poland sp. z o.o. (dane skonsolidowane, holding, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))293,0+4,4%+3,6%-19,4-6,6%2025
GO3 Hosting sp. z o.o.0,0––0,0+39,2%2022
Google Cloud Poland sp. z o.o.196,0+32,3%+12,1%8,9+4,5%2025
HBS Cloud sp. z o.o.0,3+4,6%-1,6%0,0+5,1%2025
Host4biz sp. z o.o.1,5+0,5%+7,2%0,1+9,8%2025
Hostai sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,0––-0,0-74,3%2024
Hosteam sp. z o.o.0,6––0,2+28,9%2025
Hosterion sp. z o.o.0,6+2,9%+7,6%0,1+17,2%2025
Hostersi sp. z o.o.71,2+25,4%+19,5%4,6+6,5%2025
Hosther sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,2––0,0+27,7%2025
Hosting serwis sp. z o.o.0,0+23,0%-3,1%-0,0-26,1%2025
Hostingowa sp. z o.o.0,0––-0,1-156,5%2024
Hostlab Olczak I Wspólnicy sp.k. (kontynuacja po przekształceniu)2,8+15,6%–0,0+1,0%2025
Hostovita sp. z o.o.0,3-2,2%+0,9%-0,0-3,3%2025
Hostownik sp. z o.o. (dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))0,0––-0,0-14,3%2024
Idhosting sp. z o.o.0,3-23,9%–-0,0-9,2%2025
IQ PL sp. z o.o.26,2+7,2%+6,3%4,7+17,8%2025
Krajowy Operator Chmury Medycznej sp. z o.o.3,8+67,2%+22,6%0,2+5,3%2025
Kylos sp. z o.o.3,7-4,0%-0,7%2,1+56,1%2025
Linx Cloud sp. z o.o.1,2-27,7%+21,2%-0,0-3,9%2025
Lubuskie Centrum Cyfryzacji GO Cloud sp. z o.o.0,1––-1,3-1180,9%2025
Market Domen sp. z o.o.0,1+36,4%+13,4%-0,0-1,5%2025
Mehosta sp. z o.o.0,0––-0,0–2018
Mghost sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,1––0,0+0,7%2025
MHW Hosting sp. z o.o.0,0––-0,0–2024
Microsoft Poland Operations sp. z o.o. (rok-obrotowy)1261,9+73,4%–78,7+6,2%2025
Minehost sp. z o.o.0,2+10,5%–0,0+3,4%2025
netart.com sp. z o.o.5,8+45,4%–3,2+55,7%2025
NetArt Registrar sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu)3,0-13,9%-17,9%0,1+2,8%2025
NetArt Telekom sp. z o.o.1,5-29,8%-2,7%0,3+19,5%2025
Nexhost sp. z o.o. (wzrost z danych porównawczych sprawozdania)0,2+115,8%–-0,0-17,6%2025
NQ.PL sp. z o.o.1,2+3,7%-1,1%-0,0-3,5%2025
Nsix Data Center sp. z o.o.3,3+42,7%+18,5%0,2+6,8%2025
Onecloudplanet sp. z o.o.0,0––0,0+3,8%2025
Openhost sp. z o.o.1,1+362,7%+47,7%0,0+2,0%2025
OVH sp. z o.o. (rok-obrotowy)162,2+10,1%+3,6%5,0+3,1%2024
Oxycom S.A. w restrukturyzacji0,2-3,8%-12,5%2,0+873,3%2025
Perseids sp. z o.o.1,2-17,5%+16,8%-0,1-6,4%2024
Pinedcloud sp. z o.o.0,2+44,6%+53,0%0,1+35,3%2025
Polska Giełda Domen sp. z o.o.14,3+15,8%+56,8%0,0+0,2%2025
premium.pl sp. z o.o. (kontynuacja po przekształceniu, dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))3,0-1,4%-5,7%0,1+4,2%2025
Progreso.pl sp. z o.o.1,4+14,6%-0,8%0,1+6,3%2024
RejestracjaDomen.PL sp. z o.o.2,2+12,6%+2,8%0,2+10,2%2025
RSO Host sp. z o.o.0,4-13,9%–0,1+19,7%2023
Seohost sp. z o.o.15,2+150,6%+183,6%-0,2-1,1%2025
Server Gate sp. z o.o.––––––
Serwer Ekipy sp. z o.o.0,0––0,0–2025
Silesia Data Center P.S.A.0,1––-0,0-23,4%2025
Simplexhost sp. z o.o.7,6+96,3%-9,4%0,0+0,1%2023
SKY Host sp. z o.o.0,0––-0,0–2023
Smarthost sp. z o.o.4,6+28,1%+17,8%0,00,0%2025
Sohost sp. z o.o.0,3+18,6%+22,9%0,0+0,9%2025
Sorahost sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,0––-0,0-819,3%2025
Sprint S.A. (kontynuacja po przekształceniu)189,0+5,3%-5,2%12,0+6,4%2025
Statnet Online sp. z o.o.1,2+58,0%–0,2+14,3%2024
Summerhosting sp. z o.o. (brak pełnego roku obrotowego, okres inny niż pełny rok)0,0––0,0+32,6%2025
Talex S.A. (dane spoza pipeline (ESEF/PDF, wpisane ręcznie))130,9+80,4%+10,3%4,4+3,4%2025
Uti.pl S.A. (kontynuacja po przekształceniu)20,8-21,5%-13,3%0,5+2,3%2025
Vantage Data Centers Poland sp. z o.o.17,3-4,9%+0,2%1,9+11,0%2025
Vcloud sp. z o.o.0,9+81,7%+2,6%0,2+27,6%2025
Whitesky.cloud Poland sp. z o.o.0,0––-1,6–2025
World Cloud Solutions sp. z o.o.0,0––-0,0–2025
ZETO Lublin sp. z o.o.10,1+41,9%-0,9%0,7+7,1%2025
ZETO-RZESZÓW sp. z o.o.25,7-17,4%+0,9%0,1+0,3%2023

Źródło: zweryfikowane e-sprawozdania finansowe z KRS w auditcrowd. Wartości realne deflowane roczną inflacją CPI GUS.